Maxima zilei – 6 octombrie 2011
Biblia are mai mult nevoie să fie mai mult trăită decât apărată.
Maxima zilei – 5 octombrie 2011
Biblia este singura carte al cărui Autor este prezent când o citești.
Maxima zilei – 4 octombrie 2011
Biblia este ca un telescop: trebuie să te uiți prin ea și nu la ea.
Maxima zilei – 3 octombrie 2011
Biblia este unică între cărțile lumii pentru că poate răspunde competent la cele două întrebări fundamentale ale existenței : „De unde?” și „De ce?”
Maxima zilei – 2 octombrie 2011
Biblia m-a transformat și mă transformă mereu.
Maxima zilei – 1 octombrie 20111
Biblia este ca un pământ semănat cu pietre prețioase. Trebuie să o ”săpăm” și să medităm la cele citite. Este o mină care îmbogățește pe posesorul ei, nu fără trudă dar cu multă bucurie. Ea dă înțelepciune și ridică nivelul evlaviei!
Maxima zilei – 30 septembrie 2011
Biblia = manual de reparație și întreținere pentru inimă și suflet!
Maxima zilei – 29 septembrie 2011
Biblia are nevoie să fie trăită iar tu ai nevoie să o trăiești!











